Konec (špatných) věcí

3. listopadu 2013 v 18:21 |  Rozhovory
Teplé říjnové noci, Escape The Fate zpěvák Craig Mabbitt přiletěl o volném dni během turné do Los Angeles, aby se zastavil v domě chlápka, který měl kdysi jeho práci, zakladatele Falling In Reverse Ronnieho Radke. Sešli se spolu, aby formálně oznámili kdysi nemyslitelné turné, tvořené jejich dvěma kapelami.

Bylo to poprvé, co se ti dva viděli od roku 2007 - a AP bylo u toho.

(více v celém článku)


Falling In Reverse a Escape The Fate jdou na turné. Spolu. The Black on Black Tour II: Bury The Hatchet uvidí Falling In Reverse frontmana Ronnieho Radke a Escape The Fate zpěváka Craiga Mabbitta spolu na cestě, poprvé od Black on Black Turné v 2007, kdy byl Radke za mikrofonem u Escape The Fate a Mabbitt zpíval pro Blessthefall, které jeli hned po společně stráveném létu na Warped Tour.


Nepřátelství, které vzniklo, když Radke slavně nastoupil do vězení a Mabbitt po něm převzal místo v Escape The Fate, přežilo několik výměn sociálních médií, objevuje se po celém The Drug In Me Is You, Radkeho povězeňském návratu s Falling In Reverse, stejně tak jako na nespočtě online místech a i na stránkách tohoto časopisu. YouTube video z koncertu, kde Mabbitt řekl davu, že Radke byl zrovna ve vězení přichycen s heroinem a že se jen tak z vězení nedostane, stále nabírá shlédnutí. MySpace blogy, které Radke psal z vězení, taktéž stále kolují kolem, včetně toho jednoho, kde adresoval svému nástupci následující: "Ty se vážně snažíš být jako já... Jaký to je, žít můj život? Musí to být fakt úžasný. Já to znám. Nezvykej si na to."

ETF pokračovalo a s Mabbittem jako jejich zpěvákem vydalo 3 alba, včetně letošního Ungrateful. Falling In Reverse jedou turné s jejich druhým albem, i když jejich produktivní zpěvák chrlí hip-hopové skladby a divoké spolupráce online. Escape The Fate basák/spoluzakladatel (a nově čistý a střízlivý) Max Green je zase za dobře s Radkem a je oficiálně zpět ve své staré skupině, i když zakládající kytarista Bryan 'Monte' Money ETF opustil a vzal se sebou i svého bratra kytaristu Michaela. Radke kontaktoval Mabbitta skrz email, aby "zakopali válečnou sekeru" a po pár odpovědích se nápad na Falling In Reverse/Escape The Fate turné stal realitou.


AP bylo pozváno do Radkeho domu v jižní Kalifornii, aby bylo svědkem prvního osobního setkání po pěti letech, jediných dvou mužů, kteří kdy stáli v čele Escape The Fate. Navzdory emailovému příměří a plánování turné, oba byli zpočátku váhaví a plní obav (a mimochodem, zase měli stejné účesy). Ale jak se noc vlekla se vzpomínkami na dobré společné časy v roce 2007 a taky oceňování vtipů, které jen oni dva, co byli ve stejné skupině, mohli pochopit, zdálo se zaručené, že tahle Black On Black II neskončí jako tenkrát Van Halen frontmeni David Lee Roth a Sammy Hagar, když spolu tourovali, nebo jako, bůh nám odpusť, neslavné nepřátelství mezi Tupacem a Biggiem.

ROZHOVORAP: JAKÝ JSTE MĚLI PRVNÍ DOJEM Z TOHO DRUHÉHO?
CRAIG: Potkali jsme se na začátku Warped Tour v 2007, ten den jak dostáváš svou průkazku a další krámy. Viděl jsem Ronnieho a Maxe dělat kolem kraviny na skatebordech. Měli jsme být spolu znovu na turné na podzim, tak jsem se jim představil.
RONNIE: Byl jsem příliš sjetej. Pak další den ve Ventuře, v Kalifornii, jsem se hroutil, protože mi došly drogy. Lidi si stěžují, že jsou na Warped Tour na slunci? Zkus si k tomu přidat vyprchávání heroinu.
CRAIG: Když se na to zpětně dívám, možná byl tak sjetej, protože byly časy, kdy by nás pak odkopli. Já jsem bral spoustu prášků s mým kámošem z Bleed The Dream.
RONNIE: To je ono! Tys mě vzal, abych si jich pár dal! Měl ty nejlepší věci.
CRAIG: Ronnie mě pozval na jízdu do jejich busu, tak jsme si celou noc v klidu normálně klábosili. Nikdo za nama nechtěl přijít a otravovat nás, protože oni si mysleli "Děje se něco sakra divnýho". Dívali jsme se spolu na film o skutečných lidských úmrtech [Faces of Death - video série]. Ale tohle bylo poprvé, kdy jsem si pomyslel, "možná je s tím klukem něco špatně". Protože další den jsem ho viděl a řekl mu 'ahoj' a on prostě šel dál. Já si jen řekl "páni, myslím, že mě ten týpek už nemá rád".
RONNIE: To nebylo tebou: To byly ty drogy! Šel jsem asi takto? * Vstane a předvádí chůzi *
CRAIG: Vtipná věc je ta, že když jsem byl na Warped Tour v roce 2009 s Escape The Fate, šel jsem úplně stejným stylem! Byl jsem jenom opilej. Ale lidi si mysleli, "Člověče, ten chlap je kretén".


AP: BLESSTHEFALL BYLI ZNÁMÍ JAKO KŘESŤANSKÁ KAPELA, ŽE? ALE TY JSI PAŘIL S RONNIEM A JEL S NÍM V PRÁŠKÁCH.
CRAIG: Jo, napsal jsem toho o Bohovi hodně.
RONNIE: Řekl jsem Maxovi: "Dívej, jak malý křesťánek není zas takovej křesťan!". Max se mohl uřechtat k smrti.
CRAIG: Kluci z Blessthefall mě nenáviděli. * směje se* Vždycky jsem nosíval černý tričko s modrýma džínama a to ráno, když jsem se ukázal a vypadal jinak, oni na to "Tys byl celej den s Escape The Fate, huh? Co, teď jsi v Escape The Fate?" Myslím, že Ronnie věděl, že je to štvalo, protože na Black on Black turné na pódiu řekl věci jako "tenhle další song je pro Craiga Mabbitta, protože on umí pařit!"
RONNIE: "Ježíš tě miluje!"
CRAIG: Vycházel jsem z koupelny a popotahoval * předvádí šňupání * "Vole, přísáhám, že nevím o čem to sakra mluví! Nevím, co říká!"
RONNIE: Naposledy jsem ho viděl, než jsme se rozhádali, když mu někdo na turné ukradl všechny jeho věci a já jsem mu dal několik stodolarovek, aby mohl koupit plenky pro své dítě a tak. Teď v rychlosti - šel jsem k soudu, dostal podmínečný trest, bral spoustu heroinu, stal se vyšinutým až k nevíře, vykopli mě z Escape The Fate. Pak se Craig dostal do Escape The Fate a pak tam zas nebyl, protože mě chtěli zpět, ale byl jsem tak sjetej, že potřebovali Craiga a Craig se vrátil.


AP: PANOVALY OBAVY, ŽE BY KAPELA NEMOHLA JET TURNÉ KVŮLI TVÝM PROBLÉMŮM SE ZÁKONY.
RONNIE: Jo. Jsem ale rád, že to dopadlo tak, jak to dopadlo. Jsem rád, že jsem šel do vězení a odseděl si svůj čas, protože kdybych nešel, měl bych pětiletou podmínku a pak by ten příběh nebyl tak silný. Musel jsem zatnout zuby.
CRAIG: Mohlo s tebou být druhé album Escape The Fate. Nebo jsi taky mohl zemřít...
RONNIE: ... nebo by vyšlo album na hovno, protože jsem na tom nebyl dobře. To jak se to vyvynulo je skvělý, ale Craig a já jsme se očividně nepohodli. Nenáviděl mě, protože fanoušci o něm nemluvili hezky. Teď si uvědomuju, že bych reagoval stejně! Mí staří členové kapely mě nenáviděli, takže je jen na jejich straně. Jen se připojil; co má dělat?
CRAIG: A oni jen neustále mluvili, snažili se mě povzbudit. Ve skupině jsme měli rakovinu, které jsme se teď zbavili, týpka, který je ču*ák ke každému: Monte.
RONNIE: Měl jsem svý problémy, ale Monte Money a jeho rodina se zavěsili na Escape The Fate a zatěžovali ji, když jsem byl ve skupině. Varoval jsem lidi od samýho začátku. On funguje na jiné úrovni, je velmi sobecký, nedělá žádné kompromisy...
CRAIG: Když jsem se připojil, jen na mě chrlil nenávist vůči Ronniemu. Pak jsem se musel vypořádávat s fanoušky. Chtěl jsem si stát za svým; chtěl jsem tu být pro skupinu. Ronnie seděl v zas*aným vězení a slyšel o tom a udělal rozhovor a řekl něco zpátky. Pak jsem zase já něco řekl na oplátku a prostě se to vyhrotilo. Jasně, po nějaké době jsem se přes to musel přenést. Když se dostal ven, přišla jeho chvíle, aby mluvil o tom, jak se cítil.


AP: VĚTŠINOU, KDYŽ SE LIDÉ HÁDAJÍ, NEMAJÍ PÓDIUM. VY NĚCO ŘEKNETE A HNED JE TO NA YOUTUBE.
RONNIE: Ta malá heroinová záležitost, kterou jsi o mě řekl, stále nabírá zhlédnutí! * směje se * Co budeš dělat? Taky jsem udělal pár hloupých věcí.
CRAIG: Řeknu si "Hej člověče, už jsem dlouho neřekl žádnou blbost". Pak někdo na to "Jo, fakt?" a pak mi tweetnou to video. Doprčic s tím!
RONNIE: Kdybych mohl vzít všechno, co jsem o tobě řekl zpět, udělal bych to.. po tom, co vím teď.
CRAIG: Já taky chlape.


AP: MĚLI JSTE VY DVA NĚKDY MEZI SEBOU UPŘÍMNĚJŠÍ ROZHOVOR, KDYŽ TO BYLO V TOM NEJHORŠÍM?
CRAIG: Jo, měli. Někdy v době Myspace.
RONNIE: To bylo, když má lehká ex-přítelkyně šla a kontaktovala tě. Co na to řekneš? Ne? Ona je kus, vole.
CRAIG: Mluvme chvilku o tomhle. Protože tohle byla teda záležitost...
RONNIE: Ona spala s každým, člověče! Samozřejmě, že ty s ní spát nebudeš!
CRAIG: Má ex se se mnou zrovna rozešla.. procházel jsem si pár problémy. Našel jsem tuhle holku, která chodila s Ronniem...
RONNIE: A ty na to "Výborně!"
CRAIG: Ta holka mi říká "Jsem tak šťastná, že zpíváš pro skupinu. Tohle jsou mí kluci!" a já na to "měli bysme se sejít". * směje se*
RONNIE: Člověče, kdybych měl šanci, taky bych nejspíš spal s tvou holkou.


AP: ZPÍVÁŠ O TOM V 'CAUGHT LIKE A FLY'.
RONNIE: To jsem mluvil k Maxovi. Vole, to (ta písnička) bylo brutální. Slyšel jsi ji?
CRAIG: Jo.
RONNIE: "And when you die, I won't be at your wake/No eulogy from me, just a smile on my face." Byl jsem naštvaný! Vzal jsem si každý kousek slovní hříčky jaký to jen šlo a nakombinoval to do toho. Chtěl jsem, aby se cítil tak, jak jsem se cítil já. Ale kdyby Max umřel, to by byl můj konec.


AP: NEJDÁL, KAM JSTE AŽ ZAŠLI. KTERÁ PROHLÁŠENÍ BYLA TA NEJHORŠÍ?
CRAIG: Myslím, že nejhorší, co kdy řekl bylo něco, co zanechal jako komentář na Myspace, řekl nějaký hovadiny o mém dítěti a mě...
RONNIE: Ohh... Omlouvám se.
CRAIG: Všechno ostatní bylo jen.. však víš, "zníš jako bys fňukal, když zpíváš"; jo, já vím, tohle už jsem jednou slyšel.
RONNIE: Co se nelíbilo mě, byla ta věc s heroinem.


AP: JAK SE CÍTÍTE, KDYŽ VIDÍTE, ŽE NĚKTEŘÍ LIDÉ SE PŘIJDOU PODÍVAT NA TURNÉ JEN V NADĚJI, ŽE UVIDÍ NAPROSTOU KATASTROFU?
RONNIE: To se nikdy nestane. Nikdo nebude schopný tohle zničit. Souhlad je ta nejdůležitější věc. Když přijde na hudbu, nemůžeš každého nenávidět po celou věčnost.


AP: NĚJAKÁ RADA PRO TY, CO JSOU VE ZNEPŘÁTELENÝCH SKUPINÁCH?
RONNIE: Napište nějaké zatraceně dobré texty! Raději buďte dobří textaři. Přinuťte je, aby tomu uvěřili. Když ne, neuspějete. FIR a ETF fanoušci nám věřili, protože ty věci byly skutečný. Bylo to mnohem víc než Taking Back Sunday a Brand New.


Interview by Ryan J. Downey, photos Brian Topolskipřeklad FIR CZ
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama