Rock Sound - III. část

10. listopadu 2012 v 19:28 |  Rozhovory


CO NADĚLÁME.

Téměř vše, o čem právě Ronnie mluví, je rovno dvoum věcem: drogově-zmatený, kradoucí Ronnie Radke, který skončil ve vězení, nebo skupina, která si dnes létá pod jménem Escape The Fate, řízena jeho náhradníkem Craigem Mabbittem. Tohle jsou dvě věci, které Ronnie nejvíc nesnáší, ale když přemítá o dřívějšku, nedělá nic víc, než lituje.
(Více v CČ)

"Měl jsem toho hodně, co se učit," komentuje své dny před vězením. "Před hodně dlouhou dobou, jsem si myslel, že musím být šílený, aby si mě všimli. Svým způsobem to fungovalo, ale byla to špatná pozornost. Prostě jsem hodně dospěl a obvyklé ´rocková hvězda´-záležitosti jako drogy a demolování míst... nic z toho není (teď). Ani v busu není žádný alkohol a neberu drogy. Nenávidím drogy. Vidím své staré přátele, zjevně užívající, a láme mi to srdce. Když je vidím nebo slyším o nich, vím přesně, v jaké jsou pozici. Chci jim pomoct, ale nemůžu. Ještě nejsem v té pozici, abych někomu pomáhal."


Spustí se do Mabbitta a Escape The Fate a nejde to zastavit. "Jeden den toho nechám," říká "pak další den, mluví hovadiny *Mabbitt,ETF * a jsou nezdvořilí a to mě štve. Je spousta věcí, o kterých lidi neví, že (Craig) udělal. Na mém starém albu (Escape The Fate) ´Dying Is Your Latest Fashion´ je song, je to akustický song o tom, jak mě opustila matka, jmenuje se ´The Day I Left The Womb´. On jde a zpívá to na pódiu; je to tak neuctivý. Teď je jako ´Neber to ve zlým.´ Měl by mi děkovat! Já jsem důvodem, že si mohl udělat trochu kariéry. Zneuctili mě tolika způsoby a každej očekával, že to nechám, po tom, co mi dluží stovky a tisíce dolarů za autorství. Nejsou to jen peníze, ačkoli je tu fakt, že berou peníze za album, který jsem napsal. Napsal jsem celý album a je to to nejlepší, který kdy měli." Rock Sound nebyl schopen ověřit tahle finanční tvrzení; když jsme kvůli vyjádření o autorských záležitostech kontaktovali Mabbitta říkal: "Jako náhrada jsem dostal skupinu z dluhů a peněz, který on ukradl (nebo alespoň tohle je to, co mi
skupina/management/hudební vydavatelství řeklo). Já osobně, nemám co dočinění s jeho penězi nebo finančními obnosy a právy, který vlastní, jako ostatně fakt, že převzetí a zachránění skupiny, jim umožnilo tourovat a prodat víc alb, což vzprušilo jeho i vydavatelství skupiny i prodejnost toho alba, takže nemáš ku*va zač."


ODBOČME OD TOHO TÉMATU, Ronnie je v současné době převážně přemýšlivý a kajícný muž. Otevřeně uzná, že ho vězení zachránilo ("Kdybych neskočil ve vězení, byl bych mrtvý. Je to věc, která se musela stát,") a drogová závislost je vzdálená, sprostá minulost.

Dnes, je Ronnie "stoprocentní střízlivák". Nebo alespoň opakovaně trvdí, že je. Ale když zvážíme, že Ronnieho druhá šance na úspěch je převážně odkázána na to, být čistý, je těžké prohlašovat, že pochybujem. Ronniemu by teď braní drog udělalo celý jeho vzestup-pád-vzestup příběh zcela obšírným, a pro člověka, co si libuje být centrem pozornosti, je tou poslední věcí, kterou by chtěl udělat, znovu zklamat lidi. Ale střízlivost má své nedostatky.
"Někdy mi připadá, že se nikdo nemůže dobře bavit, protože jsem v místnosti, když pijí. Když jsem během tour v baru, jsem tam po 30 minut a brzy odejdu, protože nemám rád, když se lidi příliš ožerou a jsou příliš u-mého-obličeje, když mluví."

Ale nejsou to jen jeho játra, kterým dal druhý dech. Hodně aspektů Ronnieho života je dnes odlišných. Jeho polygamní způsoby jsou také minulostí; místo toho je teď oddán své přítelkyni Sarah (účetní v jeho nahrávací společnosti Epitaph, která o sobě tvrdí, že má na něj jasný vystřízlivující efekt, ať už si to uvědomuje či ne), a jestli je na něco v poslední době závislý, je to cvičení. Vzpírání, vybíjená a skok padákem, vše pravidelně disponuje na jeho plánu.
Takže drogy už tu dnes asi nejsou, ale Ronnie je stále každým coulem rocková hvězda v klasickém smyslu. Jeho působivé vystupování, jeho vzhled, jeho nepopiratelná schopnost upozornit svět na každé jeho slovo - vše má. Oh, a jeho výbušnost. "Když mě někdo urazí, mám špatnou náladu," říká. "Ale jsem velmi slušný k mým členům kapely a k lidem z personálu. Nejsem žádná diva nebo něco. Jen se snažím vyjít s věcmi jak jen to jde. Jsem slušně nohama na zemi." *z přísloví - být nohama (pevně) na zemi; určitě zná každý *

A tohle všechno je to, co ho dělá strašně dobrým. Tohle je muž, který se stal slavnějším ve vězení, tak moc, že když Falling In Reverseminulý rok vydali své debutové album (bez nějakého opravdového úsilí), ještě to pokračovalo a dostalo se do Billboard Top 20. Ronniemožná není diva, ale je velikán.
Tak co teď? No, teď je čas, aby se Falling In Reverse proslavili globálně, samozřejmě. Ačkoli, je tu jeden malý problém. Když jsi ve skupině, mezinárodní cestování není snadné ani v nejlepších časech, ale když máš záznam v tretsním rejstříku, je to ještě trochu těžší. Sakra, ke konci minulého roku musela skupina zrušit některá vystoupení ve Spojených Státech, protože Ronnie neměl povoleno odjet ze státu *z Kalifornie, pozn. překl. *, natož ze země. *USA celkově*

"Jo, vím, že zvedají obočí nad mou minulostí," přemítá Radke o americkém Ministerstvu pro vnitřní bezpečnost, "ale mohl bych jmenovat seznam lidí, kteří spáchali nespočet horších zločinů a stejně byli za hranicemi. Když může 50 Cent přijet do Velké Británie a vystupovat na festivalech, pak můžu taky. Nikoho jsem nezastřelil." Ale naštěstí budou tyhle starosti brzy minulostí, jak Falling In Reverse, doufejme, že brzy, odhalí svá úplně první tour-data na území Velké Británie.


Rock Sound, Kristina Klarissa Sixxscany

Překlad : FIR CZ
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama