Kerrang - Rozhovor s Ronniem

10. listopadu 2012 v 15:55 |  Rozhovory

Ronnie Radke

Na chvíli

Ve vězení vystřízlivěl. Jeho kapela Falling In Reverse, dobývá Ameriku. Život nemůže být pro Ronnieho lepší, ale je tady malý problém s účastí na UK turné. (Více v CČ)

Pro muže, jehož minulost je bolestivá a tragická, je pro Ronnieho tahle doba absurdním srovnáním. Den pro frontmana kapely Falling In Reverse začíná hraním videoher v jeho domě v severním Hollywoodu s jedno ročním pit-bullem Charliem, želvami Jackem Bauerem a Broccoli (V překladu Brokolice). V paláci jeho předchozích zlozvyků jako heroin, kokain je twitter a posilovací stroj (tak začíná opravdová show). Ronnie demuje nové songy s jeho kapelou - jejíž pozice jsou doplněny kytaristou Jackym Vincentem a Derekem Jonesem, bubeníkem Ryanem Seamanem a Ronem Ficarrem jako basákem - jako následníka alba z minulého roku The Drug In Me Is You.

Jen něco málo před 14 měsíci byl po dvou a půl letech propuštění z vězení v Las Vegas, Nevada - o tom později - je zpátky na trati.

"Vězení mi zachránilo život" usmívá se Ronnie. "Vrátil jsem se jako čestný člověk, kterým jsem nikdy nebyl, dříve jsem se nestaral o sebe nebo o ostatní lidi..nyní pečuji o svého psa, zalévám květiny a žiju zdravý životní styl. Předtím jsem nechal rozfoukat všechny své peníze mezi drogy."
Ronnie se možná změnil ale ve stínu se jeho minulost bude stále věšet na jeho kapelu. Pro nyní dobývají Falling In Reverse Ameriku, ale jeho přesvědčení dělá vystupování kapely v zámoří obtížnější.
"Samozřejmě, že zločin je stále v mém záznamu" přiznává. "Ale každý dělá chyby. Budu očištěný téměř za čtyři roky.."

Takže do té doby budete čekat na něco velkolepého v těle téhle nejzajímavější a nejkontroverznější hvězdy.
15. prosince 1983 se narodila legenda - Ronald (Joseph) Radke. Jeho matka ho krátce potom opustila a on zůstal s otcem, který vychoval i Ronnieho bratra ve Vegas , AKA Sin City.

"Jmenovalo se to tam tak z důvodu" vtipkuje Ronnie. "Bylo to plné prostitutek a narkomanů. Vyrůstal jsem tam v chudobě s očekáváním něčeho, ale nepřicházelo nic.. Život mojí rodiny byl komplikovaný a zpackaný. Často jsme žili na vlastní pěst, to znamenalo, že mě můj bratr porazil."

Překvapivě s ohledem na problémy vydržel doma. Akademický život byl stejně traumatický a zdálo se, že skateboarding je pro Ronnieho jediným pokusem o vykoupení. Byl skutečně dobrý, vyzvednutím vývojového sponzorství místním skateshopem mohl natáčet vlastní reklamy s nadějí. Každopádně zlomený kotník předčasně ukončil tyto sny a později se Ronnie obrátil k Rock´n´rollu.

"Můj zájem o hudbu se objevil náhodou" říká Ronnie. "Našel jsem staré klávesy a sám se naučil hrát, jako dítě jsem miloval Lvího Krále, tak jsem se naučil ten soundtrack. Než jsem měl kytaru z takové strašidelné zastavárny, hrál jsem si společně s Blink 182, Bad Religion a Rancid records. Věděl jsem, že jednou budu rebelem a chtěl jsem být rockovou hvězdou.."

Když Ronniemu bylo osmnáct let, dostal se do kontaktu s jeho matkou a strávil s ní týden, předtím, než ho opustila znovu a už se nikdy neviděli.. Mezitím se formativní hudební nájezdy rozpadali, stejně jako Ronnie -poněkud nevyhnutelně- podlehl návykovým látkám.

"Myslel jsem si, že mi svět něco dluží.." přiznává Ronnie "Nevěděl jsem, jak naložit se svými pocity, proto jsem užíval drogy. Vinil jsem svoje rodiče, ale učil jsem se tvrdým způsobem.. naštěstí mi hudba zachránila život."

Později po tom, co se připojil k Escape The Fate a podepsali smlouvu s Epitaph Records, vydali 200.000 debutových alb Dying Is Your Latest Fashion v roce 2006. Později se Ronnie cítil jako hvězda a často o tom snil. Však jeho užívání drog zapříčinilo problémy se zákonem a neschopnost na tour, když byl Ronnie uvězněn za porušování zákonů.

V roce 2008 byl odsouzen za zapojení se do rvačky s následkem tragické smrti osmnáctiletého Michaela Cooka (Ronnie nebyl zapojen do zabití), jeho členové kapely ho vyměnili za zpěváka Craiga Mabbitta. Ronnie později U.S. magazinu-Alternative Press řekl, že cítí, že si zasloužil jít do vězení. "Ne pro trestný čin, za který jsem byl obviněn, ale za to, co jsem dělal lidem, když jsem byl na drogách." "Jít do vězení byl totálně zničující pocit" říká Ronnie.

"Pozoroval jsem, jak se všechno pomalu rozpadá.. Každý, o kom jsem si myslel, že je přítel, se ke mně otočil zády, najednou jsem byl nepřítel."
¨
Po celé dva a půl roku se Ronnie bál o svůj život. Byl zde svědkem mnoha nepokojů a bitek. "Bylo to tam děsivé." Přiznává. "Viděl jsem ostré rvačky o telefon. I ta nejmenší věc, co jste mohli udělat vás mohla zabít. Museli jste být opravdu, opravdu opatrní."

Ujmuli se nějaká mexická tetovaní - pomohli se vyhnout skinheadským nacistickým gangům. Říkal, že nejhorší lidé ve vězení byli "Dickheads guards" kteří "nehráli podle pravidel." Den ode dne pohřbíval svou hlavu v knihách o taoismu, hrál handball, makal na sobě a psal hudbu. Nejdůležitější bylo, že překonal svou závislost.
"Stále mám v mém srdci nenávist k určitým lidem, ale rozhodl jsem se změnit svůj život k lepšímu." Říká "Od toho momentu jsem se zaměřil na záchranu sám sebe a na cestu ke svému cílu. Už nikdy nechci být na drogách."

Dnes je 28-letý zpěvák v (téměř) svobodném světě připraven na jeho druhou šanci v životě. "Přestal jsem obviňovat ostatní lidi za své chyby." Usmívá se. "Nyní používám své špatné zkušenosti jako pomoc děckám na show. Jestliže lidé budou bojovat se závislostí, je tam záchrana. Alkohol a drogy ničí životy. Jsem sto-procentně osvobozen od drog a už se nikdy nenechám shodit na dno."


Právě teď je na Ronnieho programu nejnaléhavější dostat povolení na cestování, tak, aby Falling In Reverse mohli konečně hrát přes Atlantik pro své Britské fanoušky.


"Jednou, až mi schválí pracovní vízum, budeme hrát v UK." Směje se frontman. "Humbuk se již buduje. Čím déle budou lidé čekat, cítím, že Falling In Reverse budou ještě větší mýtus. Až tahle sra*ka konečně exploduje, nebudete vědět, co vás trefilo."
Vydržte to, protože to co přijde, stojí za čekání.

Existuje jenom jeden Ronnie

Live and times of Mr. Radke

1983- Ronald (Joseph) Radke se narodil v Las Vegas, Nevada 15. prosince.

2005- V září, Escape to Fate vyhráli rádio soutěž posuzovanou skvělou kapelou My Chemical Romance.
Květen 2006- Se Ronnie podílí na rvačce končící smrtí osmnáctiletého Michaela Cooka. Ronnie neměl na jeho zabití podíl.
Září 2006- debutové album Escape The Fate je vypuštěno 26. Září den předtím se koná Ronnieho předběžné soudní přelíčení.
Leden 2008- Odsouzen za ublížení na zdraví a vzhledem k tomu odsouzen pro jeho účast v událostech z května 2006.
Červen 2008- Ronnie byl uveden do vazby.
Prosinec 2008- po měsících zvěstí Escape The Fate oficiálně vyměnili Ronnieho za Craiga.
2009- během pobytu ve vězení Ronnie formuje jeho novou kapelu Falling In Reverse. Píše songy a se členy kapely se dorozumívají zatím jen po telefonu.
2010- po necelých dvou a půl letech ve vězení je propuštěn.
2011- Falling In Reverse vydávají své první album The Drug In Me Is You, které se téměř stalo kultovní senzací.
2012-Mluvíme s Ronniem v jeho domě v Hollywoodu a je připraven dobýt svět. UK nezbývá nic jiného, než trpělivě čekat.

Kerrang

Překlad: Kati-X
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama