AP - IV. část (2)

10. listopadu 2012 v 18:15 |  Rozhovory


ZASTAVILI na vyměřeném místě před kancelářemi hudebního vydavatelství na Sunset Boulevard, členové Falling In Reverse společně vystoupili z auta, každým kouskem vypadají jako skupina. Všichni jsou odění převážně v černé, většina z nich očividně sportovně a s barevnými tetováními. Každý člen je variací na téma: úzké kalhoty, natupírované vlasy, husté pásky, řetízky a zavěšené šátky, které se jim při chůzi houpou a chrastí. Vše na nich křičí "pak" stejně tak jako "teď".(Více v CČ)


Mohli by být Aerosmith, Mötley Crüe nebo Avenged Sevenfold; mohli by být oblečení jako Avenged, jako Guns N' Roses, jako Hanoi Rocks. Pak potkává teď. Potkává pak. Ale teď. Po rychlém "ahoj" a pár houskách, se skupina stává trochu známými, odpoledními klienty u Norwalka, v Kalifornském Golf 'N' Stuff mini-golfovém zařízení. Ostatní klienti zírají, ale nikdo se nezajímá, co tihle pánové dělají, aby se uživili. Jsou to jasné rockové hvězdy - nebo se chystají jimi být.

Baskytarista Mika Hiriuchi je ten zábavný s Nikki Sixxovskými pruhy pod očima. Jeho paže jsou potetovány mixem satanistických symbolů a východních snímků. "Je to hodně převrácených křížů a věcí" říká poněkud rozpačitě. Bývalý basák metalové skupiny Celladorříká, že je nemá pokryté kvůli tomu, že by znamenaly určitou dobu jeho života, kdy byl posedlý nejtemnějším metalem. Novější, sanskrtově vypadající kousky * Sanskrt = starý spisovný indický jazyk * odkazují jeho současný stav mysli, který popisuje jako mnohem víc "duševní".

Ruce Jackyho Vincenta vypráví jiný příběh. Dvaceti-dvou-letý kytarista z jihu Anglie (který poukazuje, že přijal říkání "vie-tuh-mins" narozdíl od "vit-uh-mins") nosí portrét Kiefera Sutherlanda z The Lost Boys, nějaké postavičky z The Nightmare Before Christmas a přes půlku ruky krásné ztvárnění coveru alba AFI - The Art Of Drowning, alba, které si koupil, když mu bylo 12. "AFI mě naučili, jak psát písničky" říká, ukazujíc, že rytmický kytarista Derek JonesAFI netopýří logo na hrudi. Jako jeho první hrdnina, Davey Havok, Vincentje štíhlý, světlý a androgynní; s jemným hlasem, ale společenský. Šesti-strunný shredder již nejvyšší kvality, říká, že by se později rád stal malířem, myslí si, že postrádá schopnost něco nakreslit. "Vím, že to chce hodně trénování, stejně jako s kytarou".

Když skupina přijela na pvní mini-golf výzvu, je jasné, že tihle kluci spolu tráví hodně času, ale nemají plné zuby své vzájemné společnosti. S "dírou", "odpaly" a ostatníma Beavise a Butt-Heada *seriál * hodnýma slovníma hříčkama, které jsou k dispozici, je tu okamžitá hojnost "To je to, co řekla" momentů a celkového kamarádství. Bez žádné opravdové diskuze a hierarchie, Radke hraje první, následován Seamanem.
Nejméně potetovaný z bandy, Seaman, je bývalý bubeník I Am Ghost *odtud se zná s Ronem F. - současným FIR baskytaristou, pozn. překl. *, Bigger Lights a nejposledněji Aidenu. Říká, že mu Ronnie pravidelně volal z vězení a snažil se ho odvést do své nové skupiny. "Sdíleli jsme spolu autobus na Epitaph Tour v '07", poznamenává, když Radke s potěšením vytahuje glam-fab fotku skupiny, kdySeaman doprovázel Jeffreeho Stara.

"Měl bych to tweetnout?" říká a směje se.

Seaman krčí rameny. "Myslím, že už jsi to tweetoval." Je to přátelské škádlení, které bude pokračovat celé odpoledne.

"Není to ten řetízek, který jsem ti půjčil a už ho nikdy nedostal zpět?" popichuje Radke.
"Hej, Ty jsi řekl, ať nosím, co jsem nosil ve "Vampire" videu!" vrací úder Seaman. Oba dva se usmívají.
Radke udržuje stejné přátelské vztahy i se zbytkem skupiny. Říká, že Jones je dobrý ve všem soutěživém, od video her po sport; kytarista na kurtu dokazuje jak moc. "Začne super hlasitě ječet během hraní Modern Warfaru a sousedi si stěžují" hubuje zpěvák.

"Ty si pouštíš hudbu ještě hlasitěji!" říká se smíchem Jones.

Radke říká, že v poslední době chodí do postele brzy, aby si ochránil hlas. Všechny tychle nutkavé oddanosti dřív realizoval mixováním heroinu, kokainu a oxycontinu, to je celá historie. Teď vkládá 250$ měsíčně na vzpírací doplňky. "Nakoupili jsme posilovací zařízení v ceně kolem jednoho tisíce dolarů, které jsme nosili několik pater do schodů." říká Radke. (Hodně z toho sebou berou na tour ve speciální cestovní přepravce.)
Připraven šířit, asi v polovině hry, Radke zmiňuje, že ´Terminátor 2: Den zúčtování´ je jeho oblíbený film všech dob. Je těžké nečíst v tomto faktu nějakou symboliku: Jako osobnost Ronnieho Radke, speciální efekty byly dopředu promyšlené, ale hlavní dějové prvky klasické. Jako jeho oblíbené konverzační téma, děj je směsí minulosti, přítomnosti a budoucnosti. Fráze ´Den zúčtování´ je v názvu. V předešlém dílu se padouch stal hrdinou. A nejpozoruhodnější ze všeho, je "část druhá".

"Mohli byste říct něco o mých předchozích ´ranách smůly´ v tomto příběhu," říká Radke, šklebí se, zatíná golfovou hůl. "Možná byste mohli nazvat článek ´Část 2: Ronnieho návrat.´"

Odmlčí se. Vypálí míček. "Nah," pochechtává se, "To by znělo hloupě."

AP, Veronikascany

Překlad: FIR CZ
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama