AP - IV. část (1)

10. listopadu 2012 v 18:12 |  Rozhovory


RONNIE RADKE ví, že hodně hudebních klipů je hloupých. "Je tam krev, holky ve vaně nebo v lese nebo něco," naříká zpěvák Falling In Reverse. A ví, co chybí: Video k "I'm Not A Vampire" je živá, povzbuzující, prdel-párty parodující realitní show a proslulost kulturních scén s popem ovlivněným post-metalcorem skupiny, která mixuje současný "scene" styl s ´vlasovým vkusem 80-tých let´.(Více v CČ)


"Naše nové video získalo přes jeden milion shlédnutí za pár dní!" rozplývá se vzrušeně zpěvák nad klipem puštěným na jeho iPhonu, zaražen tím v kousání obědu, na kterém je se svou skupinou na jednom pizza-místě v jižní Kalifornii. Je šťastný, že lidé reagují na jeho způsob myšlení, ale ještě není spokojený, poukazuje, že jedno z videí od jeho předešlé skupiny dosáhlo 33 milionů přehrání na YouTube. "Tentokrát chci dosáhnout 50 milionů."

V dnešní době, je jednoduše zarážející, jak je hard rocková skupina ovlivněná prvky metalu, hardcoru, sreama a punku (jinak nejčastěji zmiňována buď láskyplně nebo opovrhovaně jako "scene" skupina) mohla za první týden prodat téměř 18 000 kopií jejich alba a shromáždit 7 mil. YouTube shlédnutí s jejich prvním oficiálním videoklipem. Ale, samozřejmě, Falling In Reverse a jejich Warped-Tour-se-setkal-s-Mötley-Crüe známost nemohla spadnou přímo z nebe, z ničeho. Zatímco Radke má hodně co slavit a na co se těšit se svou novou skupinou, bývalý Escape The Fate zpěvák si poseděl s AP na sérii rozhovorů přetékajících řečmi o současnosti, stejně tak jako novými odhaleními z minulosti. Se vším vychvalováním mladého Davida Lee Rotha vyhrnutým do poťouchlého vychloubání bojovného rapera, Radke jasně vidí první hlavní titulní příběh Falling In Reverse jako šanci uvést album přímo s jakýmsi druhem definitivnosti týkající se jeho vězeňské části, členů jeho bývalé skupiny a jeho pevného odhodlání k pozici FIR, jako opravdové skupině, spíše než sólo projektu. Po celou dobu konverzace bude často podrobně studovat navrhované téma - nebo přímo nabídne další - a uvede je s: "Tohle je důležité", "Tohle bude dělané na dobrý psaní", "Tohle se potřebuje vědět" nebo "Tohle jsem nikdy předtím neřekl".

Radke působí jako nebezpečný, povrchní, sebevědomí, zranitelný, dětský a mazlivý v překvapivě stejné míře. Nosí kožené kalhoty tak těsné, že vidíte jeho zadek, když se shýbne. (Matky, zamkněte své dcery). Nazývat ho "magnetickým" nebo "charismatickým" by bylo jako nazývat Ricka Santoruma "ne zcela akademickým". Radke miluje mluvení, sdílení a vyjadřování se o sobě. Je to ta vítaná otevřenost na jevišti i mimo něj, která ho poháněla k vrcholu na scéně s jeho bývalou skupinou, předtím, než měl opakované problémy s drogami a zákonem, což ho poslalo pryč. Nyní se zdá, že Radkeho mysl pracuje rychlostí milion mil za minutu - a jeho pusa je hned za ní.

Opakovaná tvrzení "Nikdy znovu nebudu pít", "Skončil jsem s kouřením" a "Nenávidím drogy" unikají tak rychle z Ronnieho úst jako komentáře typu: "Nebudeš si to myslet, když se na mě podíváš, ale opravdu rád bych řídil Mini Coopera", nebo "jedna z nejlepších věcí na tom, být venku z vězení je moci jít do večerky a říct ´Chci tohle´". Není jen oživením akcí, ale hostitelem, ujišťuje se, že všichni členové jeho skupiny - a kdokoli další v doslechu, se skvěle baví. Od proudu detailů o posledním videu jeho skupiny k jeho vypravování o angažovanosti ve svědectví pobodání ve vězení nebo doby, kdy utrácel stovky dolarů za sladkosti (žádný eufemismus * = zlehčování, zjemňování, přikrášlující pojmenování špatné nebo nepříjemné skutečnosti*, skutečné sladkosti), po poslední obrázek, který viděl na Dogs Of Instagram, Radke nevidí žádný předmět jako bezhraniční, nezáleží, jak nervózní je z toho jeho velemíněný novinář. Je to kvůli tomu, že dokázal změnit všechno negativní o jeho minulosti na pozitivní. Jako se vyjádřil s hip-hop tempem v "Tragic Magic": "Magically, I turned tragedy into melodies over catchy beats. It comes so naturally, so smooth and casually, that's why they call me king of the music scene."

Radke říká, že si zasloužil jít do vězení ("Ne kvůli činu, ze kterého mě obvinili, ale kvůli věcem, který jsem dělal lidem, když jsem byl na drogách.") a teď, Las Vegasský přestěhovalec je tak šťastný, jako mladý Duff McKagan sdílející dům v Severním Hollywoodu s jeho novou skupinou. Všichni jsme tady (kromě bubeníka Ryana Seamana, který bydlí se svou přítelkyní), společně se psem skupiny -Terrorem ("Dělá přemety, když čůrá") a dvěmi želvami - Jackem Bauerem a Brokolicí. Je to místo, kde Falling In Reverse připravují nevyhnutelnou světovou nadvládu, které dosáhnou v partnerství s vydavatelstvím, které vypustilo *do světa* Offspring, s lidmi, co dělají manažery pro Paramore a rezervačním agentem, který pomáhal vytvářet A Day To Remember. Radke ví, že mu byla dána druhá šance, aby uskutečnil své Rock 'n' Rollové sny. Je odhodlaný to tentokrát nepromarnit.AP, Veronikascany

Překlad: FIR CZ
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama