AP - II. část

10. listopadu 2012 v 16:04 |  RozhovoryV srpnu 2008 byl poslán k 18 až 48 měsícům ve vězení. Před nástupem si velkou břitvou ostříhal vlasy na krátko, jediné, čím byl příjemně překvapen bylo, že "všude jsou kamery a poldové vyzbrojení brokovnicemi" takže "nemůžeš být ve vězení znásilněn." Nicméně, méně kontroly nad jeho denními rozhodnutími a násilná atmosféra, na něm zanechali stopu. (Více v CČ)


"Viděl jsem pár pobodaných lidí," říká. "Jste pořád ´součásí´ toho, protože jste to viděli. A teď, jste pořád podezíraví, protože jestli jste něco viděli, musíte předstírat, že jste neviděli. Protože nechceš být označen za práskače, když to někdo vyzradí. Viděls něco a oni to nějak zjistí, protože je tu celá skupina lidí, která to viděla, a ty jsi v té kategorii ´možná on to řekl nebo možná tady ten chlap to řekl´, což je děsivý. Musíš držet pusu zavřenou a být zády ke zdi." Vysvětluje, jak spoluvězeň vyrobí dřík ze srulovaného toaletního papíru, který ztvrdne, když se namočí do cukrované vody. Nebo "vezmou dva kousky lepenky ze zadní strany notesu a přilepí je k sobě s ostřím žiletky na hraně."

Svědkem prvního pobodání byl během mini-výtržnosti, která vypukla kolem vězeňských telefonů. "Jsou tam 3 telefony: bílý telefon, mexický telefon a černý telefon. Je to vězeňská politika: Jedna skupina řekne kterékoliv skupině, která toho není součástí, ´Hey, chystáme se to udělat,´ což znamená, že si uprostřed toho musíš lehnout, pokud nejsi součástí. Tahle jedna byla mezi černýma a mexičanama, takže všichni (bílí) leží a všechen ten zmatek se děje - prostě chaos - kolem telefonů okolo nás."O druhém incidentu se mu nechce tolik mluvit. "Nechci (jít do detailů). Jenom jsem to viděl. Slyšel jsem příběhy. Vím něco málo, ale nechci... Prostě jsem viděl někoho pobodaného na krku. Neumřel. Přežil. Ten chlap k němu přišel, dal kolem něj ruku a prostě ho bodl. Pak prostě šel doprostřed vězeňského dvora (a bodl nůž do dalšího chlapa, který bodl do dalšího a tak dál, dokud to nezmizelo) a pak poldové řvali. ´Všichni dolů!´ Je to tak organizované, stopka: Vidíš to, a pak ta formace lidí to sebere, berou to, berou to a pak to hodí do špíny a zahrabou."

Radke strávil svůj vlastní čas s vězeňskými telefony ve spojení s lidmi jako Seaman, který se chtěl připojit k jeho nové skupině, ohledně nových songů, který skládal, bez instrumentů. Taky zůstal v kontaktu s vlastníkem Epitaph Records Brettem Gurewitzem. "Vidím v něm někoho, kdo v životě opravdu přišel zkrátka. Neměl to v dospívání lehké," říká Gurewitz v jiném rozhovoru. "Po celý čas byl soužen potížemi a i přesto všechno je to prostě nesmírně talentovaný zpěvák/textař."

"Když byl v Escape The Fate, opravdu on sám byl svým nejhorším nepřítelem.," pokračuje. "Vždycky fandím smolařům. Prvně jsem mu věřil a celá věc se nějak vymkla z kontroly skrz sérii špatných rozhodnutí v Ronnieho roli; celá záležitost překypěla. Čas od času mi volal, když byl ve vězení, a já ho vždy ujistil, ´Až se dostaneš ven, jestli budeš chtít psát hudbu, vždy tu budu pro tebe. Věřím v tvé schopnosti.´"
Mezitím Escape The Fate nahrávali a koncertovali s bývalým frontmanem Blessthefall - Craigem Mabbittem jako Radkeho náhradou. "Je divný pozorovat, jak se rozházeli. Max (Green, baskytarista) už není v téhle skupině. Je pryč. Prozradil to na Twitteru. A já s ním mluvil," říká Radke. "Není už součástí téhle skupiny. Nejsou tam žádní původní členové. Jediným původním členem je Robert (Ortiz, bubeník) a ani on není z původní sestavy. Je divný se na to dívat..."

"Já jsem vymyslel tohle jméno," pokračuje. "Já jsem tuhle skupinu dostal na jistý místo. Viděl jsem pár videí na YouTube, vidím je říkat ´Jak je! My jsme Escape The Fate z Las Vegas, Nevady!´ A já na to, ´Ne, nejste!´ Dokážete si představit, jak se cítím? Dívám se na to a myslím si ´To je šílený. Tohle není to, jak by to mělo být.´ Tohle jsou má pravdivá slova. Vždycky jsem to chtěl říct. Nemluvím blbosti. Už se nesnažím nikoho znevažovat nebo dělat si z něj srandu. Takhle se skutečně cítím. Upřímně, je divný to vidět."
Drama mezi dvěma tábory se odehrává na jevišti, na YouTube, v tisku, ve všech Falling In Reverse nahrávkách a po sociálních médiích.Radke použil Twitter k popisu Ortize jako "zku*venýho ču*áka." Pokračuje ve zpovídání a říká, že má uchované v paměti, jak mu jednouMabbitt narvhl, aby hráli v Escape The Fate společně.

"Chcete skutečnou pravdu? Zeptal se mě, jestli budu v Escape The Fate, až se dostanu ven. Řekl, že by šel ke klávesám! Vlastně tu konverzaci mám nahranou. Protože jsem věděl, že volá on. Řekl, ´Mluvili jsme s hudením vydavatelstvím a rádi bychom věděli, jestli bys měl zájem. Nevím, jestli by měla skupina zájem, ale kdybys chtěl aspoň trochu něco společně dělat, když budu u kláves...´ Já jen řekl ´Víš co, chlape? Nevím.´ Prostě jsem řekl ´Nevím.´ Což znamenalo ´Kur*a ne! Prvně ze všeho, nezpívám tvoje písničky. Nebudu s tebou sdílet pódium.´"

V emailu poslaném APéčku Escape The Fate managerem, Mabbitt reaguje: "Tady je jádro toho všeho: Přepsal jsem všechny své hudební práva na Blessthefall, abych mohl legálně nahrávat s Escape The Fate pod Epitaphem. Taky mám předělaný písničky bez mého povolení skupinou Word Alive, obě jsem založil. Co jsem udělal? Odhodlaně jsem pokračoval dál. Proč? ´Protože **** se stávají a tohle je to, co děláš, abys dosáhl svého cíle - nasedneš zpátky na koně. Ten fakt, že se tohle hašteření stále objevuje v tisku a mluví se o tom, je ohromující. Přenes se přes to, kámo. Pokud se ne... 'snažíš mluvit sračky,' pak proč jsou všechny tvoje slova jasně vylitý z tvýho zadku?" Co se týče Radkeho tvrzení, že byl Mabbitt ochotný se zříct své pozice frontmana a hrát na klávesy dodává, "Vážně zveřejňujete tyhle blbosti? Ten chlap má očividně talent; jen bych ho rád viděl v jeho skupině, ne u hašteření o metaforckou ex-přítelkyni, která se rozpadla před čtyřmi lety. Můžeme se vrátit k hlavnímu důvodu, proč jsme tady? K dělání hudby."

"Escape The Fate udělají oficiální prohlášení o tom, co se děje, až budeme cítit, že je ten správný čas," říká Robert Ortiz ve stejném emailu. "Doufám pro Falling In Reverse v to nejlepší. Je úchvatný, že si Ronnie teď dělá svou vlastní věc, takže všechno se teď může konečně uklidnit."
Radke říká, že je s Greenem v přátelském vztahu, ale za žádných okolností spolu nebudou hrát. "Je tu příliš mnoho společné historie s užíváním drog a já mu nechci umožnit udělat víc a nechci, aby mi k tomu dal vůbec nějakou možnost. Budu se od něj držet dál." AGreen není jediná osoba, která byla odstraněna z jeho po-vězeňského života.

"Než jsem šel do vězení, jediní lidé, se kterýma jsem se poflakoval, nebyli nic než nuly. Možná to byla podvědomá věc, abych se cítil líp, protože jsem se cítil špatně. Jen jsem se poflakoval s ničím víc, než závislákama. To je vše, co jsem dělal. Byl jsem prostě na nejhlubším dnu.. . Šel jsem do vězení z důvodu," upozorňuje filozoficky. "Nikdy bych nenepsal takový album, nikdy. Někteří lidé se učí snadno, někteří musí tvrdou cestou."AP, Veronikascany

Překlad: FIR CZ
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama