AP - I. část

10. listopadu 2012 v 16:01 |  Rozhovory


Jak sám připouští, zpěvák Ronnie Radke se na vše málem vykašlal, když jeho období v Escape The Fate bylo zničeno drogami, alkoholem a pobytem ve vězení. Teď, je hrdý být centrem Falling In Reverse, jeho potíže - hnané tvrdou hudbou, nahradil temnotou s nakažlivým humorem a odvahou, která hladoví po nových dobrodružstvích.
(Více v CČ)

JAKO AXL ROSE, NIKKI SIXX a ostatní rockeři, kteří zápasili s drogami, Ronnie Radke neměl ideální děctví. Pobíhající s vidličkou za kuřaty v prostorné boudě v BJově /bídžejově/ Restauraci a později dne v Brewhouse /brůhaus/, Radke říká, že nikdy pořádně nepoznal svou matku; svého otce, Russela, popisuje jako vytváření-prostředí-naplněné-riffy-Black-Sabbathu-a-chlastem, předtím, než vystřízlivěl. Říká, že Russel je spoluzakladatelem Las Vegasského klubu motorkářů, Soldiers For Jesus (Vojáci pro Ježíše), kteří se online popisují jako ´jezdecká komunita, která miluje Boha´. "Můj otec se stal znovuzrozeným křesťanem, když se stal čistým" (= žádný alkohol nebo drogy), vystvěluje Radke. Snažil se mi to vecpat do hlavy, a já se vzepřel.
Radkeovi kamarádi z děctví hráli v odlišných kapelách předtím, než společně skončili v Escape The Fate.

Metalcore-potkal-HardRockvzhled poprvé vypukl v roce 2005, když vyhráli soutěž místního rádia a měli tu šanci dělat předkapelu pro My Chemical Romance. Brzy následovala dohoda s Epitaph Records, když si vytvořili vztah s Michaelem "Elvisem" Baskettem, který produkoval jejich debutové EP,There's No Sympathy For The Dead.

Radke říká, že jeho ex-kámoši v kapele ho nikdy nebrali, ani mu neplatili jeho podíl na vlastnictví z přibližně 200 000 prodaných kopií jeho jediného alba s Escape The Fate, Dying Is Your Latest Fashion, ani z doprovodných 700 000+ z digitálního prodeje singlů. (V e-mailu přeposlaném APéčku ETF managerem, současný ETF zpěvák Craig Mabbitt reagoval: "200 000+ kopií? Možná, by si měl zjistit aktuální stav prodeje, předtím, než začne něco tvrdit".)

Zpěvákovi drogové problémy a roztržky s policií dělaly koncertování pro skupinu složitým. Rušení, odložování a související drama se stalo pravidelnou stránkou jejich kariéry. Následek hádky z Nevadské pustiny, kde 18-ti letý muž jménem Michael Cook byl střelen a zabitRadkeovým společníkem, se dlouho táhl, až byl nakonec vyhozen z Escape The Fate. Říká, že jeho původní obvinění bylo za ukrývání se a vlastnictví vražedné zbraně, protože on u sebe nosil zbraň, když šlo všechno ke dnu.

"Víš, co je šílený? Nejšílenější věc na tom je ta, že mě přinutili říct ´vinen´ Soudce mě donutil, abych řekl ´vinen´. Nikdy na to nezapomenu. Musel jsem odletět z Warped Tour k soudu. Říkali, že dostanu podmínečný trest. Oni to svedli k ublížení s (podstatnou tělesnou) újmou. ´Jaká je obhajoba?´ Podíval jsem se na svého právníka."

"Můj právník říká ´Vaše ctihodnosti, on s tím nemá nic společného, byl jen na špatném místě ve špatnou dobu´. Soudce říká ´No, ty jsi stejně tak vinný jako tvůj spolupachatel, že?´. Já byl jako ´No, jo, jsem vinen´. Když se vrátím a přemýšlím o tom, byl jsem tehdy úspěšný. A byl jsem opravdu nervózní. Co by se stalo, kdybych řekl ´nevinen´ k tomu obvinění z ublížení? Nikdy jsem nikoho nestřelil. Oni mi přidali ublížení na zdraví. Šlo to od držení vražedné zbraně k ublížení na zdraví, ale já nikdy nikoho nezavraždil."
"Někdo za to musel zaplatit, nemohli prostě... Někdo byl zavražděn", říká vážně. "Ten co vystřelil, mě vlastně chránil. Vyšel ven bojovat, a neměl to dělat - sečteno a podtrženo. Každý zúčastněný je vinen. Ale oni na mě vytáhli pušku a vystřelili na mě. Můj přítel byl v sebeobraně. Někdo zemřel a oni to potřebovali nějak uzavřít".

Odsouzen k pěti letům podmíněně, požadavek zaplatit téměř 100 000 $ jako odškodné a účast na soudem nařízené odvykací/protidrogové léčbě. Radke se stal hledaným zločincem po nedoražení na schůzku s probačním úředníkem *( člověk, který vykonává v trestním řízení dohled nad obviněným). "Byl jsem v celostátních zprávách. Dělali ze mě vraha na útěku, což nebyla vůbec pravda. Byl jsem pořád ve Vegas! Nebyl jsem v jiné zemi."

Zrovna odešel z domu sehnat drogy, když ho chytli. "Dáma, která mi doručovala drogy, to na mě narafičila" vysvětluje. "Začal jsem spozorovávat všechny ty auta s černě zbarvenými okny a Kalifornským brněním. Jeden Jeep Cherokee mě minul, pak další. Myslel jsem si, že asi jenom začínám být paranoidní, než jsem nad hlavou uviděl lítat černou helikoptéru. Všechny najednou, všechny ty auta zastavily a vyskákaly z nich lidi. ´Lehni na tu zku*venou zem!´, ´Jmenuješ se Radke?´. Byli to U.S. Marshalové, jako v The Fugitive s Harrisonem Fordem." ...AP, Veronikascany

Překlad: FIR CZ
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama